Jak uratować swój związek?

w związkach są dobre ale i złe momenty

Wszystkie uczucia zgasły, on nie chce nic mówić, ona ma coraz więcej pretensji i żalu, którego nie umie już dłużej trzymać w sobie. Powoli się od siebie oddalają i oboje nie wiedzą co zrobić, by ten proces powstrzymać. Brzmi znajomo? Sprawdź co zrobić, by uratować swój związek.

Nie krzycz

Nie ważne ile nerwów cię to kosztuje, podnoszenie głosu tylko zaostrzy spór i zamknie cię i twojego partnera na siebie. Jeśli czujesz, że masz ochotę wypowiedzieć ciąg niecenzuralnych słów w jego stronę, przeczekaj to. Do rozmowy możecie wrócić później.

Zapisz się na terapię małżeńską

Jest to kosztowny i czasochłonny zabieg, ale bardzo skuteczny. Musicie omówić i przepracować wasze problemy, które kumulowały się przez długi okres czasu, najlepiej pod okiem specjalisty.

Nie trać cierpliwości

W tym okresie czasu najważniejsza jest cierpliwość. Twojego partnera mogą już męczyć wasze kłótnie, więc zamiast opryskliwie odpowiedzieć na jakąś uwagę, cierpliwie spytaj, czemu ją powiedział.

Spróbuj przywołać wspomnienia

Użyj tego samego perfumu, którego użyłaś na pierwszej randce, otwórz album ze zdjęciami z wyjazdu, ugotuj potrawę, którą gotowałaś kilka lat temu. Przywołaj sentyment i wywołaj wzruszenie.