Rustykalny styl urządzania wnętrz wciąż modny

styl rustykalnyWertując rozliczne czasopisma wnętrzarskie często dostrzegam dużo stylizacji zaaranżowanych w trendzie rustykalnym. Trend na wnętrza w stylu rustykalnym trwa już od dłuższego czasu a jego schyłku nie widać. Nurt rustykalny nawiązuje do stylistyki wiejskiej. Albo raczej do naszego romantycznego wyobrażenia o niej, w której da się także wyłowić komponenty regionalnego folkloru. Nieco dziwaczne mogło by być stylizowanie w tenże sposób lokalu w nowoczesnym apartamentowcu, lecz już restaurując sędziwy budynek można by się pokusić się o przydanie jego wnętrzu takiej rustykalnej atmosfery.

Zgryzem na jaki na pewno natrafiają osoby planujące wiernie odwzorować wnętrze w trendzie ludowym jest dobór charakterystycznych obiektów spełniających funkcję zarówno składników nadrzędnych jak również wzbogacających je dodatków. Brakuje nam niekiedy nawet słów na zdefiniowanie rekwizytów wywodzących się ze wsi, których zastosowanie kłopotliwie teraz zgadnąć. Skoro parę dekad do tyłu powszechna była religijność wśród ludności wiejskiej nie może zabraknąć w takim mieszkaniu także wyrazów sakralnych w formie różnorodnych artykułów religijnych jak chociażby święte figury i portrety Matki Boskiej, Jezusa albo jakiegoś świętego. O ile dysponujecie dużymi pokładami czasu oraz cierpliwości doradzam czyhanie na takie rekwizyty na jarmarkach antyków, które odprawiają się systematycznie w wielu miastach. Albo można sięgnąć po jakiś serwis ogłoszeniowy bo tam znaleźć można niemało odpowiednich przedmiotów. Jeśli posiadacie mniej czasu to przynajmniej jeśli chodzi o dewocjonalia wystarczy pójść do sklepiku z wyrobami sakralnymi, względnie ratunkiem bywa hurtownia dewocjonaliów, która powinna mieć jeszcze większy ich wybór. Pomimo tego iż nie kupicie tam raczej takich autentycznie starodawnych, nieco zniszczonych figurek z odpryskującą farbą to zakupicie je prędko oraz bez zbytniego kłopotu.

Ze znaczniejszych zakupów jakie będą konieczne aranżując lokal w stylu rustykalnym potrzebne będzie wystaranie się o jakieś stare meble, najlepiej z autentycznego drzewa. Dzisiaj część ludzi pozbywa się ich jak niepożądanego balastu nabywając w sklepach nowe meble z płyt wiórowych. Niekiedy można je złowić nieprawdopodobnie korzystnie. Najkorzystniej będzie jeśli będziecie tropić oferty indywidualnych sprzedawców na portalach ogłoszeniowych aniżeli jeżeli pośpieszycie do sklepu z starociami. Antykwariaty z reguły są bardzo drogie. Z pewnością meble w antykwariacie będą odnowione, ale jeżeli spróbujecie powalczyć samodzielnie z trudem renowacji z lekka zaniedbanych mebli to zaoszczędzicie wiele pieniędzy.

Tagi// ,
Przeczytaj również: