Odbudowa zęba przez implanty zębowe

Jakikolwiek przyodziewek w taki sposób nie upiększa kobiety jak atrakcyjny uśmiech. Nawet choćbyś nie wiadomo jak modnie i zachwycająco się ustroiła to zły stan uzębienia może zniweczyć te wysiłki w oczach wielu mężczyzn. Niestety nie każdy rodzi się ze świetnymi genami i pewne osoby narażone są na utratę zębów już w całkiem młodym wieku. Żadne reformatorskie medykamenty do higieny jamy ustnej lub regularne konsultacje u dentysty nie są w stanie temu zapobiec. Okazyjnie może także spaść na nas zły los w postaci jakiegoś zbiegu okoliczności – wystarczy upadek z jednośladu, wypadek samochodowy albo na rolkach i choćby nasze zęby były odporne oraz mocne to zagraża nam strata zęba. Dentystyka zna niezliczone środki restauracji uszczerbków w uzębieniu. Czasami, kiedy ząb nie wyleciał z korzeniami, a ledwie uległ przełamaniu wystarczy odbudowa tradycyjnymi półproduktami stomatologicznymi, lecz taki ząb nigdy już nie będzie tak mocny jak naturalny. Drugim zabiegiem są koronki oraz mosty zębowe, które cechują się wyższą wytrzymałością, lecz potrafią być niekomfortowe. Proteza dentystyczna jest tym sposobem na odbudowę, którego każdy chciałby uniknąć bo potrafi się obluzować oraz wprowadza poczucie deficytu wygody.

uśmiechDo najodporniejszych technik odbudowy niedostatków w uzębieniu zakwalifikować trzeba wszczepy dentystyczne. Nieraz nawet nie analizujemy takiej opcji zlikwidowania swoich dylematów bojąc się trudnej procedury implementacji implantu jak również rzecz jasna wysokiej opłaty. Cena tego zabiegu oczywiście nie jest niewysoka gdyż wymaga on kompetentnej wiedzy oraz akcesoriów, wszelako jest to najtrwalsza recepta na odtworzenie zęba. Implanty zębowe są śrubami wykonanymi z neutralnego dla organizmu metalu, którym jest tytan (szalenie drogi). Są one wkręcane do kości szczęki lub żuchwy zastępując korzeń zęba. Dopiero na implancie przytwierdza się właściwą protezę, która dzięki stabilnemu złączeniu implantu z kością jest dobrze przytwierdzona. Tego typu implanty umożliwiają odbudowę jednakowo poszczególnego punktu jak również całej grupy zębów. Nie jest bezwarunkowe wkręcanie osobnego wszczepu dla każdego punktu z osobna. Wbrew szablonowej opinii nie jest to kuracja długookresowa czy niebezpieczna, przeprowadza się ją przy miejscowym znieczuleniu.

Naturalnie nikomu nie życzę straty zębów, jednakowoż mam nadzieję że ten wpis rozproszy obawy i rozterki pewnych ludzi, którą procedurę regeneracji niedostatków w uzębieniu wyselekcjonować.

Tagi// ,
Przeczytaj również: